Výroční ceny Vysokého Mýta za rok 2016 (I.Krejza) - 2.3.2017

Ve čtvrtek 2. března byly na slavnostním večeru v Šemberově divadle rozdány Výroční ceny města Vysokého Mýta za rok 2016.

V průběhu večera bylo předáno celkem deset sošek bronzového Kujeby. Současně byla udělena i cena starosty Františka Jiraského, kterou převzala Jindřiška Šumská. 

Držitelé Výroční ceny města za rok 2016

1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci
Pěvecký sbor OTAKAR Vysoké Mýto – za CD Krásně a smutno je o Vánocích a za adventní koncert v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě.

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci
Marek Simon – za získání titulu karikaturista roku a za výstavu kresleného humoru v prostorách Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě.

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii
Divadelní spolek Šembera Vysoké Mýto – za uvedení muzikálu Noc na Karlštejně v Amfiteátru M-klubu.

4. Za organizaci kulturního podniku
Tým dobrovolníků festivalu HUDBA POMÁHÁ – za benefici, jejíž výtěžek ve výši 454 924 korun byl rozdělen mezi Míšu Mikuleckou a denní centrum Berenika.

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou a vydavatelskou činnost
Julie Košťálková – za projekt Vliv stresových faktorů na produkci kyseliny hyaluronové pomocí bakterie Sreptococcus equi subsp. Zooepidemicus, se kterým v celostátním kole Expo Science AMAVET obsadila 8. místo a získala cenu Českého svazu vědeckotechnických společností.

6. Za sportovní výkon
Zdeňka Seidlová (atletika) – za 7. místo na Mistrovství světa juniorů, za dvojnásobný titul Mistryně ČR v kategorii juniorek, za 2. místo na Mistrovství ČR v kategorii dospělých, za překonání 11 let starého českého rekordu ve štafetě 4 x 100 m.

7. Za organizaci sportovního podniku
SK Vysoké Mýto, fotbalový oddíl – za uspořádání finále prestižního fotbalového turnaje Ondrášovka Cup 2016, kategorie U10 pro devítileté a desetileté hráče, kterého se zúčastnilo 26 nejlepších oddílů z celé ČR.

8. Za reprezentaci města a školy
Jindřich Pitra – za vítězství v celostátním finále oboru strojní mechanik, za úspěšnou účast v nadregionálním kole soutěže odborných dovedností a vědomostí krajů Pardubického, Královehradeckého a Středočeského, za vítězství v mezinárodní soutěži Zlatý pilník a za vítězství v teoretické i praktické části celostátní soutěže Kovo Junior 2016 – České ručičky.

9. Za sponzorství společenských aktivit
ECOS Choceň s. r. o., Jiří Kutlvašr - za sponzorství Týdne hudby 2016, benefičního festivalu Hudba pomáhá a koncertů v M-klubu.

Zvláštní cena za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta
Jan Havel – za dlouholeté působení ve vysokomýtských divadelních souborech, za autorskou, režisérskou a hereckou činnost v Loutkovém divadle Srdíčko a další divadelní tvorbu pro děti.

Cena starosty
Jindřiška Šumská – za dlouholeté působení v pěveckém sboru Otakar - jako sólistka a jako sbormistryně, za více než dvacetileté hudební a pěvecké působení v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě, za založení několika komorních souborů, s nimiž úspěšně vystupovala na různých soutěžích, za scénické představení „Od svítání do soumraku“ a  za výchovu řady pěveckých talentů.

jarmarky logo2

« Duben 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Projekty

  • bubenicky festival logo

  • hudbapomaha


Partneři