Mydy Rabycad - Hudba pro Vojtu (I.Krejza) - 14.11.2015

Mydy Rabycad a Hudba pomáhá získali pro Vojtu více než 38 tisíc korun

Vysoké Mýto - I v letošním roce se ve vysokomýtském M-klubu odehrál jeden z benefičních koncertů projektu Hudba pomáhá.  Na podporu Vojtěcha Vrchoty tentokrát zahrála mladá electroswingová kapela s názvem Mydy Rabycad, které se podařilo roztančit celý sál.

Osmnáctiletého Vojtěcha Vrchotu z Litomyšle, který trpí mozkovou obrnou v kombinaci s epilepsií a zrakovou vadou, přišlo na koncert podpořit více než 250 lidí. Vojta na koncertě nemohl chybět, dorazil s maminkou. "Na začátku jsme byli mírně nervózní, ale všichni organizátoři koncertů pro Vojtu jsou hodně nadšení a to nadšení nakonec přenesli i na nás," uvedla maminka Anna Vrchotová.

Vojta se za nadšeného potlesku sám návštěvníkům koncertu představil. Maminka Anna poté řekla pár slov o Vojtově postižení a terapii v Klimkovicích, na kterou je určený výtěžek z letošního ročníku projektu Hudba pomáhá. "Cvičení v Klimkovicích je velmi komplexní, rozvíjí se zde řeč, hybnost i koordinace. Pobyt zde by mohl Vojtovi pomoci ke zpevnění trupu a zádového svalstva. Chtěla bych, aby Vojta začal používat lépe horní končetiny. Mohl by se sám obsloužit daleko lépe než teď a byl by samostatnější."

Poté už následoval samotný koncert skupiny Mydy Rabycad, který trval téměř dvě hodiny. Mnoho návštěvníků dorazilo ve sladěných kostýmech, ale i na místě bylo možné zakoupit stylové kšandy či trička Hudba pomáhá. Electroswingové melodie rozezněly celý sál a efekty všudypřítomných reflektorů místy připomínaly světelnou show. "Původně jsem čekal úplně něco jiného. Koncert se mi ale nakonec moc líbil a určitě bych si ho zopakoval.", uvedl návštěvník koncertu Jaroslav Urban.

Pořadatelům benefičního koncertu se pro Vojtu podařilo získat více než 38 tisíc korun. Tyto peníze se později připojí k výtěžku z dalších benefičních koncertů s názvem Ježíšek pro Vojtu, které proběhnou 29. listopadu v Morašicích, 13. prosince v Litomyšli a 25. prosince ve Vysokém Mýtě. Vojtovi bude věnován také výtěžek divadelního představení Víkend s Bohem, které je pro návštěvníky připraveno na 20. listopadu v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Na festivalu je vítán každý, kdo by rád podpořil dobrou věc a pomohl tak "osladit život někomu, kdo ho zase tak sladký nemá". (bko)

« Červen 2023 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Projekty

  • bubenicky festival logo

  • hudbapomaha


Partneři