8. BUBENICKÝ FESTIVAL VYSOKÉ MÝTO

sobota 27. říjen 2018, 13:00

Mezinárodní bubenická přehlídka se světovou hvězdou Chris Coleman (USA)!

CHRIS COLEMAN / EDUARD ŠTĚPÁNEK / PETR HATAŠ / NOISY POTS /ALOIS HEDERVARI / IVO BATOUŠEK

Už poosmé se stane Vysoké Mýto středem bubenického vesmíru pro domácí a slovenské příznivce bicích nástrojů. Vysokomýtský M-klub totiž na dvou sálech hostí vynikající zahraniční bubeníky a špičky tuzemské hudební scény. Hlavním lákadlem letošního ročníku je Američan Chris Coleman, který patří mezi přední světové bubeníky. Premiérově se na festivalu představí projekt Noisy Pots, který představuje spojení vynikajících kláves Michaela Šupáka a bicích & perkusí Jakuba Tenglera. Můžete se těšit na elektronickou taneční nálož. Dalším exkluzivním projektem je show Iva Batouška. Dále se v jednotlivých vystoupeních představí dva mladí talentovaní bubeníci – Petr Hataš a Eduard Štěpánek. Taktéž jazz a latina bude mít na naší akci zastoupení a vystoupí vynikající bubeník Alois Hedervári. Celou akci moderuje Martin Vajgl ze skupiny Olympic.

Bubenický festival Vysoké Mýto (*2011) je mezinárodní bubenickou přehlídkou, která má za cíl během jednoho dne představit divákům ty nejlepší tuzemské a zahraniční bubeníky. Akce probíhá na dvou sálech M-klubu ve Vysokém Mýtě, přičemž každý hráč má zhruba 50 min. pro svoji prezentaci (koncert/workshop) a pak se program přesouvá do sálu druhého. Festival začíná od 13.00 a vystupuje na něm sedm bubeníků. Velkým lákadlem festivalu jsou slosovatelné vstupenky o bubenické ceny, jež věnovali spolupořadatelé z řad bubenických firem. Obvykle jsou rozdány ceny v hodnotě zhruba 100 000 Kč. Na festivalu v minulosti vystoupili přední čeští a slovenští bubeníci a významní zahraniční hosté, ze kterých je možno zmínit např.: Todd Sucherman (USA), Anika Nilles (DE), Mike Terrana (USA), Benny Greb (DE), Gavin Harrison (UK), Gergo Borlai (HU), Pete Ray Biggin (UK), Dave Elitch (USA), Craig Blundell (UK), Tomasz Losowski (PL) nebo Zacky (GR).

Více o akci na samostatném webu: www.bubenickyfestival.cz

Hlavním pořadatelem je nezisková organizace VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ o. p. s., středisko M-klub a spolupořadateli akce jsou přední české firmy na trhu s bicími nástroji. Festival se každoročně koná za podpory města Vysoké Mýto a hejtmana Pardubického kraje.

Vstupné děti do 12 let za 190 Kč, dospělí za 390 Kč. Předprodej na IC Vysoké Mýto, Litomyšl a na eshop.mklub.cz

Další informace

  • místo konání:M-klub, 2 sály
  • termín konání:sobota 27. říjen 2018, 13:00
  • vstupné:Dospělí 390 Kč, děti do 12 let 190 Kč
  • koupit vstupenky:ONLINE vstupenky
  • akce na facebooku: 
« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Projekty

  • bubenicky festival logo

  • hudbapomaha


Partneři