DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V PŘEDPLATNÉM

JARO 2019 - Souhrnná nabídka pro jarní předplatné divadla.

12.2. v 19.30, Šemberovo divadlo
KLICPEROVO DIVADLO HRADEC KRÁLOVÉ
KOČIČÍ HRA (ISTVÁN ÖRKÉNY)
Proslulá tragikomedie o stárnutí, lásce, vášni k životu, sesterské blízkosti i nezdolném optimismu.
Erži Orbánová, hubatá, živelná a svérázná hrdinka, prožívá svá každodenní dobrodružství v komunistickém Maďarsku mezi sdíleným bytem v budapešťském činžáku, mňoukáním se sousedkou Myškou a hašteřením ve frontě v mlékárně. Její  klidná sestra Gizela žije zase už šestnáct let upoutaná na své kolečkové křeslo v Mnichově ve svobodném západním Německu a nezbývá jí než po telefonu, v dopisech často marně usměrňovat sestřiny eskapády...
Režie: Tereza Karpianus.
Hrají: Pavla Tomicová/ Jitka Smutná, Zora Valchařová-Poulová, Petra Výtvarová Krausová, Jan Bílek, Martina Nováková,Sára Venclovská, Jakub Tvrdík, Marie Kleplová, Petr Matyáš Cibulka/ Karel Pešek.

12.3. v 19.30, Šemberovo divadlo
DIVADLO V RYTÍŘSKÉ
ANI ZA MILION! (MICHAELA DOLEŽELOVÁ A ROMAN VENCL)
Detektivní komedie z atraktivního a netradičního prostředí přímořského majáku.
Jacqueline, byť provdaná za anglického velvyslance, je Francouzka tělem, duší i původem. Má dvě děti a kufřík s milionem eur, který je ochotna darovat každému, kdo si jej zaslouží. Nenávidí venkov, samotu, obyčejnost. Lambert ženatý není, manželka od něj utekla. Má duši námořníka, žije jen pro svůj maják, o který se stará čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Miluje venkov, samotu a obyčejnost.
Ptáte se, co mají oba společného? No přece vůbec nic! Ale nedejme se mást prvními dojmy. V této brilantní detektivní komedii, která obě postavy svede dohromady a navěky spojí tajemstvím, je totiž všechno jinak, než se zdá – každá lež je pravdou, každá pravda lží a jisté je pouze to, že pod rouškou humoru se skrývá vrah...
Režie: Petr Hruška. Hrají: Adéla Gondíková, Jiří Langmajer.

29.4. v 19.30, Šemberovo divadlo
DIVADLO VERZE
ÚČA MUSÍ PRYČ! (LUTZ HÜBNER)
Pedagogická komedie, odehrávající se v 5. třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů dětí a očekávají jejich třídní učitelku…
Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! Ta však nedává svoji kůži zadarmo - nastaví rodičům zrcadlo...
Není moc dynamických komedií s překvapivými dějovými zvraty a brilantním slovním humorem, jež se týkají problému, který znají snad všichni rodiče, totiž základní školy. Autor má dar odposlechnout reálné konflikty a zpracovat je do komických situací, odlišných typických charakterů a vtipně úderných replik, kde se rodiče rozhodně nešetří.
Režie: Thomas Zielinski.
Hrají: Petra Špalková, Linda Rybová, Igor Chmela, Jana Janěková ml., David Prachař, Kristýna Frejová.

Květen (termín bude zpřesněn)
DIVADLO PALACE
PENSION PRO SVOBODNÉ PÁNY (SEAN O´CASEY, JIŘÍ KREJČÍK)
Divadelní aktovka Seana O ́Caseyho „Bedtime Story“ ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka pod názvem Pension pro svobodné pány, která byla dlouhá léta úspěšně uváděna v pražském Činoherním klubu.
Komedie, odehrávající se v pokoji jednoho penzionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu… V našem pojetí se bude jednat o poctu klasické komedii, přioděnou do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese 1. desetiletí 20. století s akcentem atmosféry úplňkové noci, kde bláznivé situace získávají až pohádkově něžnou vůni.
Režie: Jaromír Dulava.
Hrají: Marie Doležalová/ Anna Fialová/ Lenka Zahradnická, Patrik Děrgel, Lukáš Příkazký, Kateřina Pindejová, Václav Liška/  Zdeněk Velen, Petr Miklovič, Ilona Hoferová/ Lucie Jiříková/  Lucie Urbanová/ Gabriela Rohlederová.


Změna termínu, titulu a obsazení vyhrazena.

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekty

  • bubenicky festival logo

  • hudbapomaha


Partneři