Prokop, Andršt, Hrubý Unplugged ... Co dodat.

úterý 20. duben 2010

Ve staronových prostorách vysokomýtského M-klubu se v sobotu 10.4.2010 uskutečnil koncert Tria leadera kapely Framus Michala Prokopa, nadžánrového kytaristy Luboše Andršta a neméně všestranného houslisty Jana Hrubého (fotogalerie z koncertu zde).

Sice s menším zpožděním, které bylo zapříčiněno pozdním příjezdem tohoto Tria, si návštěvníci klubu mohli vychutnat skvělý muzikantský zážitek. Při pohledu do publika v našlapaném klubu bylo poznat, že přišli zejména pamětníci dob, kdy Michal Prokop s Framusem hrával. Byli zde samozřejmě i mladí, ale těch bylo podstatně méně.

V první části koncertu jsem si mohl s ostatními plně vychutnat skladby z CD Unplugged. I přes počáteční problémy se zvukem, kdy se píseň Rain musela opakovat kvůli vypadnutí zvuku, se koncert rozběhl na plné obrátky. Trio to prostě do nás valilo . Miss July, Bitva o Karlův most, Blues o spolykaných slovech, v nás zanechalo hodně pozitivní energie. Na muzikantech bylo vidět, že si koncert užívají a na podiu hýřili aktivitou a nápady.

Po přestávce se do nás pustili přívalem bluesových skladeb I´m Your Hoochie Coochie Man, Ztracená myšlenka (zde bych se spíše přiklonil k jazzu ), Dobrú noc má milá, Boom Boom. Mně v uších utkvěla Honzova úprava lidové písně Dobrú noc má milá.

Tolik pár postřehů mírně neobjektivního pamětníka, pro kterého bylo Trio vždy trochu srdeční záležitostí .

A co říci na závěr? Byl to příjemně prožitý večer a je paráda, když je pro muzikanty hudba, a zde použiji slova Michala Prokopa, koníčkem na profesionální úrovni.

Autor: Ivan Bllemby Krejza

« Leden 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Projekty

  • bubenicky festival logo

  • hudbapomaha


Partneři