Výroční ceny města za rok 2012 byly uděleny

čtvrtek 07. březen 2013

V Šemberově divadle byly 7. března večer slavnostně předány Výroční ceny města Vysokého Mýta za rok 2012. Během večera vystoupilo Saxofonové kvarteto ZUŠ Vysoké Mýto pod vedením Jaroslava Prudiče. Exkluzívním hostem večera byla Věra Vybíralová - účastnice pořadu Česko Slovensko má talent. Slavnostní večer doplnily scény vysokomýtských ochotníků. Večerem provedl moderátor Karel TeleckýFotogalerie. Přehled držitelů Výročních cen ZDE dole: 

1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci
Doc. PhDr. Jan Klíma - za sestavení pásma hudby, zpěvu a doprovodného slova s názvem Pocta Jaroslavu Ježkovi.

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci
Karel Bureš - za návrh a vytvoření sochy krále Přemysla Otakara II. instalované u Pražské brány u příležitosti oslav 750 let Vysokého Mýta.

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii
Filip Janouch, Gabriela Dvořáková -za vytvoření scénáře a představení Pět povídek Zdeňka Svěráka, jeho nastudování studenty vysokomýtského gymnázia a úspěšné uvedení.

4. Za organizaci kulturního podniku
Bc. Vojtěch Sedláček - za šestý ročník benefičního festivalu Hudba pomáhá, který pořádalo občanské sdružení NO PASIVO, jehož byl předsedou. Výtěžek 112 838 Kč byl použit na pořízení speciálního zvedáku pro vozíčkáře o. s. Berenika. Dále pak za uspořádání 2. ročníku ojedinělého Bubenického festivalu ve spolupráci s Vysokomýtskou kulturní o. p. s.

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou a vydavatelskou činnost
Ondřej Borovec - za 1. místo na celosvětové soutěži ISWEEP v Houstonu s výzkumným projektem „Termoelektrické materiály" v kategorii Engineering, za obhajobu projektu v Akademii věd ČR a jeho ocenění jako nejlepší studentský vědecký akademický projekt v oblasti fyziky, za prezentaci projektu na evropském vědeckém fóru ESOF v Dublinu, v soutěži Česká hlavička 2012 se dostal mezi tři nejlepší kandidáty.

6. Za sportovní výkon
Petr Dostál - (plavání) za 11 titulů mistr ČR a 2x 2. místo, vytvoření 11 klubových rekordů a 4 oblastních rekordů a za vítězství v Českém poháru v dálkovém plavání.

7. Za organizaci sportovního podniku
Výbor oddílu kopané SK Vysoké Mýto - za uspořádání celodenního sportovního a kulturního programu v rámci oslav 110. výročí založení oddílu kopané SK Vysoké Mýto.

8. Za reprezentaci města a školy
Big band ZUŠ- za úspěšný společný koncert Big bandu pod vedením Jaroslava Prudiče s Felixem Slováčkem a Ondřejem Rumlem na Královském plese.

9. Za sponzorství společenských aktivit
Ecos Choceň, s. r. o. - za finanční podporu realizace Týdne hudby 2012;

Zvláštní cena za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta

Pavel Zerzán - za dlouholetý rozvoj hudebnosti mezi dětmi ve Vysokém Mýtě, za založení a dlouholeté vedení úspěšného pěveckého sboru Rubínek.Cena starosty městaIveco Czech Republic, a. s.
SOR Libchavy spol. s r. o.

« Leden 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Projekty

  • bubenicky festival logo

  • hudbapomaha


Partneři