VÝROČNÍ CENY VYSOKÉHO MÝTA ZA ROK 2013

čtvrtek 06. březen 2014, 20:00

Ve Vysokém Mýtě byly 6. března předány Výroční ceny města za rok 2013. Ceny obdrželi občané, spolky a společnosti, kteří v uplynulém roce významně obohatili kulturní, sportovní a společenský život města, nebo kteří v roce 2013 naše město významně reprezentovali. Výroční ceny převzali Saframentská kapela, společnost MAG Centrum, s. r. o., Marek Harvan, Občanské sdružení variace vm, Christina Bachmannová a Kateřina Diblíková, Zdeňka Seidlová, Atletický club Vysoké Mýto pod vedením Lukáše Dejdara, Helena Vedralová a společnost Tvarmetal, s. r. o. Roman Divoký převzal Zvláštní cenu za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta. Kromě těchto ocenění udělených městem Vysokým Mýtem předal Miloslav Soušek Cenu starosty dlouholeté předsedkyni místní skupiny Českého červeného kříže Marii Synkové, která svou činnost vykonávala dlouhá desetiletí obětavě a s velkou dávkou pozitivní energie. Na závěr slavnostního večera starosta města Miloslav Soušek a generální ředitel Iveco Czech Republic, a. s. Pavel Pachovský poděkovali Společnosti přátel Carrosserie Sodomka za udržování památky a rozvíjení odkazu Sodomkovy karosárny. Fotografie od Ivana Krejzy naleznete ZDE.

Držitelé Výročních cen města Vysokého Mýta za rok 2013

1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci
Saframentská kapela pod vedením Mgr. Heleny Vedralové – za vytvoření úspěšného CD Ponajprv zatáhli.

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci
MAG Centrum, s. r. o. – za rekonstrukci historické budovy v centru města (ul. Litomyšlská 57);

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii
Marek Harvan – za vynikající roli vodníka Čochtana v muzikálu Divotvorný hrnec.

4. Za organizaci kulturního podniku
Občanské sdružení variace vm – za organizaci úspěšné kulturní akce Čtyři živly ve vysokomýtském podzemí. Výstava výtvarných děl se uskutečnila ve veřejnosti nepřístupných sklepních prostorách.

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou a vydavatelskou činnost
Christina Bachmannová a Kateřina Diblíková – za projekt Vlasy, se kterým postoupily do celostátního kola soutěže AMAVET a na mezinárodní soutěž mladých vědců Verdanského soutěž v Moskvě, kde získaly ocenění udělované nejlepším zahraničním účastníkům.

6. Za sportovní výkon
Zdeňka Seidlová – (atletika) – účastnice ME dospělých v hale v Göteborgu, 4. na MS do 17 let se štafetou, 10. na MS 17 na trati 400 m, 8. na ME juniorů v italském Rieti, mistryně ČR v novém nejlepším výkonu Mistrovství ČR dorostenců na 400 m, celkem získala 6 medailí z Mistrovství ČR a při Mistrovství ČR dospělých v hale obsadila 3. místo.

7. Za organizaci sportovního podniku
Atletický club Vysoké Mýto pod vedením Lukáše Dejdara – za uspořádání akce Královský běh Kujebinou. Běžecký závod se může pochlubit již dvanáctiletou tradicí a každoročně mu narůstá počet startujících.

8. Za reprezentaci města a školy
Mgr. Helena Vedralová – za realizaci CD Ponajprv zatáhli folklórního souboru Saframentská kapela.

9. Za sponzorství společenských aktivit
Tvarmetal, s. r. o. – za finanční podporu VYSOKOMÝTSKÉ KULTURNÍ, o. p. s., zejména společného koncertu Mňágy & Žďorp a Vypsané fixy na Klubové scéně M-klubu.

Zvláštní cena za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta
Roman Divoký – za vedení taneční skupiny T-Komplex (26 let) a aktivní účast na městských společenských a kulturních akcích.

Cena starosty města:

Marie Synková – od roku 1974 je členkou Českého červeného kříže a od roku 1979 předsedkyní
místní organizace, kterou i přes těžký úraz vykonává velmi svědomitě dodnes. Letos oslaví jubilejní osmdesátiny.

Nominace na Výroční ceny města za rok 2013

1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci

Kapela W.A.F. – za první videoklip úspěšně odvysílaný v TV ÓČKO, kapela sedmým rokem
vystupuje ve Vysokém Mýtě a celém Pardubickém kraji, taktéž vystoupila na festivalech
Mezi Ploty, České hrady, Colours of Ostrava, Studnice fest;

Pěvecký sbor Otakar – za vystoupení na akcích ve Vysokém Mýtě a na Staroměstských

slavnostech v Korbachu;

Saframentská kapela pod vedením Mgr. Heleny Vedralové – za vytvoření úspěšného
CD Ponajprv zatáhli;

Saxofonové kvarteto ZUŠ pod vedením Jaroslava Prudiče – za vystoupení na kulturních
akcích - na vernisážích, na Městských slavnostech apod.

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci

Bc. Daniel Bek – za dokumentaci kulturního dění ve Vysokém Mýtě a jeho okolí, natočení
videoklipů kapely W.A.F., Dědovy blechy, Dirty way a taneční skupiny T-Komplex Superior.
Dále za promítání dokumentárních filmů v rámci projekce Kinematografu bratří Čadíků ve
Vysokém Mýtě;

MAG Centrum, s. r. o. – za rekonstrukci historické budovy v centru města (ul. Litomyšlská 57);

Vladimír Pidima – za videosnímky zachycující dění a společenský život ve městě, aktivitu význačných osobností a významných kulturních událostí ve Vysokém Mýtě;

Miloš Říha a Pavel Paclt – za videoprogram prezentující Vysoké Mýto v roce 2013 na internetové televizi YouTube.

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii

Marek Harvan – za vynikající roli vodníka Čochtana v muzikálu Divotvorný hrnec.

4. Za organizaci kulturního podniku

Berenika – za organizaci projektu Radost z krásy realizovaném ve spolupráci se studenty SŠP;

Světlana Dušková a Luděk Hejhal – za organizaci festivalu Mýto sobě, který se konal na náměstí Přemysla Otakara II.;

Jaroslava Jeníková – za uspořádání 2. ročníku benefičního koncertu pro nadaci Dobrý anděl, který se konal v chrámu sv. Vavřince. Výtěžek z koncertu 22 000 Kč putoval na pomoc rodinám a dětem z Dobrého anděla;

Občanské sdružení variace vm – za organizaci úspěšné kulturní akce Čtyři živly ve vysokomýtském podzemí. Výstava výtvarných děl se uskutečnila ve veřejnosti nepřístupných sklepních prostorách;

Studenti Gymnázia Vysoké Mýto – za uspořádání Koncertu pro gympl, na kterém se představili převážně absolventi a studenti gymnázia. Výtěžek ze vstupného 6 000 Kč byl věnován Domu pokojného stáří Naděje;

Bc. Vojtěch Sedláček – za organizaci projektu Hudba pomáhá. V rámci série koncertů Hudba pro Erika byla na dobročinné účely vybrána částka 242 645 Kč;

Bc. Vojtěch Sedláček a Karel Telecký – za organizaci projektu Hudba pomáhá – Hudba pro Erika. Výtěžek z pěti koncertů 242 645 Kč putoval na léčebné pobyty čtyřletého Erika Pecháčka, jenž má diagnózu dětské mozkové obrny. Koncert skupiny Chinaski ve Vysokém Mýtě vynesl 165 000 Kč, zbylé čtyři vánoční koncerty pořádané v okolí 77 645 Kč.

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou a vydavatelskou činnost

Christina Bachmannová a Kateřina Diblíková – za projekt Vlasy, se kterým postoupily do celostátního kola soutěže AMAVET a na mezinárodní soutěž mladých vědců Verdanského soutěž v Moskvě, kde získaly ocenění udělované nejlepším zahraničním účastníkům;

Kryštof Motl a Filip Novotný – za vítězství v soutěži Školní časopis roku v rámci Pardubického kraje, kde byli oceněni jako redaktoři školního časopisu Otmar, za tvůrčí schopnosti v oblasti žurnalistiky, taktéž se zúčastnili finále celostátní soutěže Školní časopis roku 2013.

6. Za sportovní výkon

Petr Dostál – (plavání) - za získání 4 titulů mistra ČR, na Mistrovství ČR žactva v plavání obsadil 6x 2. místo a 1x 3. místo, na Olympiádě dětí a mládeže pro Pardubický kraj obsadil 3x 2. místo a jednou skončil 3. Je členem juniorské reprezentace ČR;

Andrea Doubková – (atletika) – za získání bronzové medaile z Mistrovství ČR na trati 400 m překážek, 5. z Mistrovství ČR kategorie do 22 let, několikanásobná krajská přebornice. Patřila k nejvýraznějším postavám vysokomýtského prvoligového týmu, je nejlépe bodující závodnicí celé soutěže;

Jakub Hrnčíř a Vojtěch Hrnčíř – (kanoistika) – za získání titulu mistři ČR v kategorii C2 žácimladší dlouhý sjezd, Vojtěch Hrnčíř se na Mistrovství ČR umístil na 4. místě v dlouhém sjezdu a na 6. místě ve sprintu, Jakub Hrnčíř na 7. místě ve sprintu a 4. místě v dlouhém sjezdu;


Roman Lehký – (cyklistika) – ve Světovém poháru v cyklokrosu obsadil 1x 5. místo, 2x 9. místo a 9. místo v průběžném pořadí Světového poháru; v Českém poháru v cyklokrosu obsadil 2x 1. místo, 9x 2. místo, 2. místo v celkovém pořadí Českého poháru a 2. místo na Mistrovství ČR v cyklokrosu; v silniční cyklistice obsadil 1. místo v závodě Českého poháru Chudoslavice a 3. místo v Mistrovství ČR;

Michaela Mikysková – (plavání) - za získání titulu mistryně ČR, na Mistrovství ČR žactva v plavání obsadila 3x 2. místo a 1x 3. místo, na Olympiádě dětí a mládeže pro Pardubický kraj získala 1. místo na 50 m volný způsob a tři 2. místa. Byla členkou vítězné štafety Pardubického kraje na 4x 50 m. Je členkou juniorské reprezentace ČR;

Oddíl Moderního sportovního karate – na čtyřech hlavních turnajích započítávaných do ligy MSKA-CZ se umístil 2x na 1. místě a 1x na 4. místě, dále na Mezinárodním mistrovství ČR v Praze po součtu všech kategorií jednotlivců se umístil na 2. místě ze 14 oddílů z celé ČR. V kategorii TOP TEN – Liga MSKA-CZ 2013 oddíl již popáté za sebou nenašel přemožitele a zvítězil;

Klára Paďourová – (kanoistika) – za získání bronzové medaile na Mistrovství Evropy v kategorii 3x K1 ženy, v individuální kategorii obsadila 9. místo v dlouhém sjezdu a 13. místo ve sprintu, dále získala titul mistryně ČR v kategorii K1 ženy U23 sjezd, taktéž obsadila celkové 2. místo v kategorii K1 ženy seriálu Českého poháru ve sjezdu;

Zdeňka Seidlová – (atletika) – účastnice ME dospělých v hale v Göteborgu, 4. na MS do 17 let se štafetou, 10. na MS 17 na trati 400 m, 8. na ME juniorů v italském Rieti, mistryně ČR v novém nejlepším výkonu Mistrovství ČR dorostenců na 400 m, celkem získala 6 medailí z Mistrovství ČR a při Mistrovství ČR dospělých v hale obsadila 3. místo;

SK Vysoké Mýto, oddíl kopané – Starší elévové – (fotbal) - starší elévové (ročníky 2002, 2003) se stali v roce 2013 přeborníky kraje;

SK Vysoké Mýto, oddíl kopané – muži „A" – (fotbal) - v roce 2013 se mužstvo stalo vítězem krajského přeboru Pardubického kraje a po 19 letech je účastníkem divize „C";
Vysokomýtský zpravodaj - 3/2014 13

Petr Smolák – (atletika) – za získání stříbrné medaile z mistrovství ČR juniorů na trati 3 000 m překážek;

Daniel Suchánek a Jan Jílek – (kanoistika) – za získání bronzové medaile na ME dospělých v kategorii 3x C2 sprint na divoké vodě, v individuálním závodě ve sprintu a dlouhém sjezdu obsadili 11. místo, dále získali titul Mistři ČR v kategorii C2 muži U23 dlouhý sjezd, obsadili celkové druhé místo v seriálu Českého poháru kategorie C2 muži ve sjezdu a sprintu na divoké vodě;

Tereza Valášková, Šárka Novotná, Barbora Chytková, Zdeňka Seidlová – (atletika) – za získání bronzové medaile v rámci mistrovství ČR se štafetou 4x100 m;

Martin Viktorin ml. – (kickbox) - za získání titulu mistr světa asociace WKA a WTKA v Itálii a titulu trojnásobný mistr ČR z toho jednou v mužské kategorii, na prestižních turnajích získal celkem 15 cenných kovů (10x zlato, 1x stříbro, 4x bronz).

7. Za organizaci sportovního podniku

Aeroklub Vysoké Mýto – za uspořádání Plachtařského mistrovství ČR, kterého se zúčastnilo 53 soutěžících, z toho většina členů českého reprezentačního družstva, včetně létajícího trenéra reprezentace. V průběhu soutěže proběhlo přes 500 vzletů a přistání a piloti nalétali desítky hodin;

CykloBendl – Club 98 – za uspořádání náborových cyklistických závodů pro žáky základních škol a nižších ročníků gymnázií Pardubického kraje s názvem Hledá se vítěz! Akce se zúčastnilo 753 dětí ve věku 2 – 16 let z více než 60 škol v Pardubickém kraji;

Atletický club Vysoké Mýto pod vedením Lukáše Dejdara – za uspořádání akce Královský běh Kujebinou. Běžecký závod se může pochlubit již dvanáctiletou tradicí a každoročně mu narůstá počet startujících;

8. Za reprezentaci města a školy

Družstvo studentek gymnázia – zvítězilo v krajském finále Corny – středoškolského poháru v atletice a postoupilo do republikového finále, ve kterém obsadilo 8. místo;

Družstvo studentů gymnázia – zvítězilo v krajském kole soutěže středních škol v plavání družstev. V republikovém finále se umístilo na 10. místě;

Gymnázium Vysoké Mýto – za aktivní přístup k zachování školy ve stávající podobě a za uspořádání Koncertu pro gympl;

Pěvecký sbor Otakar – za reprezentaci na Staroměstských slavnostech v Korbachu a vystoupení na mnoha akcích ve Vysokém Mýtě;

Mgr. Helena Vedralová – za realizaci CD Ponajprv zatáhli folklórního souboru Saframentská kapela.

9. Za sponzorství společenských aktivit

Ecos Choceň, s. r. o. – za finanční podporu VYSOKOMÝTSKÉ KULTURNÍ, o. p. s., zejména za významnou částku, díky které bylo možné dosáhnout na zvučná jména interpretů jak na Týdnu hudby 2013, tak na Klubové scéně M-klubu;

Iveco Czech Republic, a. s. Vysoké Mýto – za finanční podporu koncertního vystoupení Pěveckého sboru Otakar na Staroměstských slavnostech v Korbachu;

Tvarmetal, s. r. o. – za finanční podporu VYSOKOMÝTSKÉ KULTURNÍ, o. p. s., zejména společného koncertu Mňágy & Žďorp a Vypsané fixy na Klubové scéně M-klubu.

Zvláštní cena za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta

Dechový orchestr ZUŠ Vysoké Mýto pod vedením Václava Drobného – za příkladnou reprezentaci ZUŠ na tuzemských i zahraničních akcích a festivalech;

Roman Divoký – za vedení taneční skupiny T-Komplex (26 let) a aktivní účast na městských společenských a kulturních akcích;

Jiří Lejsek – za organizaci soutěže Mezinárodního mistrovství ČR lodních modelářů – stavitelů přesných maket skutečných lodí. Na soutěži bylo představeno 70 exponátů ze tří zemí;

Mgr. Danuše Mořkovská – před sedmnácti lety založila ve Vysokém Mýtě pobočku Školy jógy Karakal Frýdek – Místek a jejími kurzy prošlo více než 700 účastníků.

Marie Synková – od roku 1974 je členkou Českého červeného kříže a od roku 1979 předsedkyní místní organizace, kterou i přes těžký úraz vykonává velmi svědomitě dodnes. Letos oslaví jubilejní osmdesátiny.

« Leden 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Projekty

  • bubenicky festival logo

  • hudbapomaha


Partneři