10. října - Semínkovna Vysoké Mýto

SEMÍNKOVNA SLAVNOSTNĚ MEZI OBRAZY A SOCHAMI, VÝMĚNA V INFORMAČNÍM CENTRU

Na zámku. V knihovně. V kavárně. V muzeu. V cukrárně. V mateřské školce. V čajovně. V klubu. Tam všude už semínkovny fungují. A ve Vysokém Mýtě to nově bude v Turistickém informačním centru.

Semínkovna Vysoké Mýto otevírá svoje poklady ve středu 10. října v 17 hodin, kdy se v Městské galerii uskuteční malé neformální grand opening, na kterém vystoupí mj. klienti stacionáře Berenika. Dorazí také Klára Hrdá, hlavní propagátorka této iniciativy v ČR.

Princip vzniku semínkovny je vlastně relativně jednoduchý.  Fungují pro všechny zájemce – zkušené i začátečníky, jednotlivce i týmy, rodiny i školy. A protože semínkovny jsou založené na principu sdílení, tedy něco přinesu a něco bych si rád odnesl, budeme rádi, když to začne i ve Vysokém Mýtě fungovat hned ve středu 10. října. Nabídneme také další informace, knižní rádce apod. 

Semínkovny – v celé republice jich je více než tři desítky, v Pardubickém kraji dostáváme pomyslné pořadové číslo 8 – vznikly v Česku před třemi lety. Vzor si vzaly z Francie a ze zámoří a jejich cíl je relativně jednoduchý: zahradníci/pěstitelé/nadšenci mohou mezi sebou bezplatně sdílet osivo ze svých zahrádek. Zásadně a výhradně – v tzv. bio kvalitě, tedy nic umělého, šlechtěného, kombinovaného.     

Semínkovna Vysoké Mýto vyráží do světa, přijďte se nejen podívat!           https://seminkovny.com/

« Únor 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Projekty

  • bubenicky festival logo

  • hudbapomaha


Partneři